Du må være innlogget for å få tilgang til alle nyheter! Logg inn eller opprett brukerkonto.

Sjekk resultatene fra Kystløpet!

Ørjan Grønnevig fra Spirit - Stavanger Friidrettsklubb vant Kystløpet med den sterke tiden 34.28. Med det forbedret han sin egen løyperekord med et halvt minutt. Inger Elisabeth Mæland fra Spirit - Stavanger Friidrettsklubb vant kvinneklassen med tiden 45.42.

Tekst:

Publisert:

Oppdatert:
16.10.2016 kl 19:30

Rundt 190 gjennomførte løpet. Av disse var det 120 som gjennomførte med tidtaking.

Løpet gikk i oppholdsvær, men løperne merket godt den sure vinden.

- Spesielt på Launes bru var vinden plagsom, sier Ørjan Grønnevig som var godt fornøyd med løpet.

Narve Gilje Nordås fra Sandnes IL med tiden 36.59 og Salim Haroun fra EIK med tiden 42.40 ble henholdsvis nummer to og tre i herreklassen. På de tilsvarende plassene i kvinneklassen kom Sara Aarseth Junger fra Spirit - Stavanger Friidrettsklubb med tiden 46.18 og Kirsti Johnsen Skåtøy fra EIK med tiden 46.26.

Se bildet større

FOTO: Thomas Hetland

Kvinner

1. Inger Elisabeth Mæland, Spirit 45:42
2. Sara Aarseth Junger, Spirit/FK BIL 46:18
3. Kirsti J Skåtøy, EIK friidrett 46:26
4. Karoline Simonsen, Bryne Triatlon 48:16
5. Kristine Os, GTI friidrettsklubb 49:46
6. Vibeke Steffensen, GTI 50:05
7. Olivia Ostrowski, GTI friidrett 50:56
8. Gunn Seglem Kristoffersen, EIK 51:34
9. Nina H Gundersen, Kvitsøy IL 53:53
10. Liliana Østrem, 53:56
11. Monika Vassbø, Bjerkreim IL 54:06
12. Renate Ollestad, EIK friidrett 55:18
13. Mathea Melberg, Staal 57:01
14. Merete Karlsen, Spar Svanedalen 58:11
14. Gunn B Nilsen, 58:11
16. Milfrid Østerhus Melberg, GTI 58:19
17. Kjellaug Egeland, Kverneland BIL 58:31
18. Ingrid Reistad, Opptur 58:42
19. Anja Kristin Lindanger, GTI 59:33
20. Lillian Løyning, Bryne CK 1:01:20
21. Maureen Mesaros, Sandnes VGS BIL 1:01:31
22. Julie Rage, Spirit 1:01:56
23. Kine Halvorsen, 1:02:01
24. Merethe Steffensen, GTI 1:02:32
25. Evelyn Kittelsen, Flekkefjord Skilag 1:02:34
26. Mairiann B Edland, Bjerkreim IL 1:02:35
27. Amalie Jensen, 1:03:02
28. Øydis Standnes, Gandal IL 1:03:47
29. Hanne Waalen, Bryne tiatlon klubb 1:04:57
30. Marita Myklebust, 1:07:19
31. Cynthia Henriksen, Unheim IL 1:07:46
32. Åse Thiemer, 1:07:49
33. Ingebjørg Garborg, Unheim IL 1:10:14
34. Ingrid Helland, Sandnes SK/SFP 1:11:22
Svanhild Salte, Kverneland BIL Fullført
Annbjørg Pollestad, Kverneland BIL Fullført
Siri Goa, Kverneland BIL Fullført
Nina Klausen, Kverneland BIL Fullført
Iren Serigstad, Kverneland BIL Fullført
Cecilie Andersen, Fullført
Linda F Svindland, Eiger FK Fullført
Karine Aarstad Torgersen, EOK Fullført
Aud Berit Mong, Dalane SK Fullført
Karin Nielsen, Team Nielsen Fullført
Hanne Torgersen, Fullført
Lene Dversnes, Fullført
Trine Grastveit Viggen, Dalane SK Fullført
Julie Helland, Fullført
Tonje Seglem Egeland, Dalane SK Fullført
Janne Håkull, Fullført
Ellinor Mellomstrand, Fullført
Laila Hagen, Fullført
Gundis Hetland, Fullført
Jorunn Torgersen, Dalane SK Fullført
Turi Henriksen, Dalane SK Fullført
Anne T Kvåle Aarstad, Dalane SK Fullført
Anita Glenne Kalhovd, EOK Fullført
Lise B Hetland, Fullført
Åse Elin Erlandsen, Dalane SK Fullført
Reidunn Andersen, Fullført
Åse Kristine Åmot, Fullført
Edel Karin Hovland, Dalane SK Fullført
Jane S Petterson, SFP klima Fullført
May Didriksen, Dalane SK Fullført
Anne May Laupstad, EIK friidrett Fullført

MENN

1. Ørjan Grønnevig, Spirit friidrett 34:28
2. Narve Gilje Nordås, Sandnes IL 36:59
3. Salim Haroun, EIK friidrett 42:40
4. Hans Olav Undseth, GTI friidrett 42:44
5. Eirik Dalva Skaala, GTI friidrett 42:47
6. Henning Sulen Sæstad, EIK 42:54
7. Eivind Jarle Tednes, 42:57
8. Ola Tjensvoll, 43:44
9. Roar Rugland, Bryne Tratlonklubb 44:36
10. Stig Magne Loftheim, GTI 44:53
11. Svein Kjetil Riska, 45:01
12. Jan Tore Nygård, Undheim IL 45:11
13. Ingve Aalbu, EIK friidrett 45:16
14. Fredrik Andersen, EIK friidrett 45:53
15. Erlend Skandsen, Varhaug IL 46:00
16. Thomas Sleveland, EIK friidrett 46:01
17. Espen Rosenvåg, Opptur 46:06
18. Helge Løge, Magneten Sport 46:11
19. Leif Inge Nesvåg, 46:17
20. Deivi Alexander Løvland, 47:21
21. Arne Magne Sondresen 47:42
22. Gaute Brådli, Vigesaa SK 47:43
23. Helge Åse, EIK friidrett 47:54
24. Stig E. Kristiansen, DSK/Aker Sol 48:20
25. Simon Odland, Bryne Tratlonklubb 48:37
26. Kjell Haver, Brusand IL 48:39
27. Asbjørn Vestbø, Skattesport 48:47
28. Jan H. Kristensen, Vandelav Ind 49:25
29. Olav Hannisdal, 49:30
30. Jan Arne Rogstad, Dalane SK 49:47
31. Kjell Cato Jensen, Farsund 50:10
32. Kjetil Austrheim, 50:26
33. John Olav Barstad, Spirit 50:56
34. Walter Kittelsen, Knaben IL 51:13
35. Dag H. Abeland, GTI friidrett 51:32
36. Magne Egeland, Bjerkreim IL 51:36
37. Steven Kjørmo, Puls Egersund 51:47
38. Asle Høyland, Bøgh Havsø Bilforr. 51:59
39. Ørnulf Botnen, Triathlon og fjas 52:18
40. Helge Egeland, Dalane SK 52:19
41. Bård Henning Kvinen, Helleland IL 52:21
42. Roy Løvland, Stavanger Triatlon 52:42
43. Helge Omundsen, Aker Solutions 53:07
44. Odd Inge Sæstad, Dalane SK 53:08
45. Leif Klausen, 53:13
46. Steinar Norvoll, EIK friidrett 53:21
47. Knut Olav Urdal, Titania BIL 53:27
48. Ronny Gundersen, Kvitsøy IL 53:40
49. Kai Klingsheim, Team Lynrask 53:43
50. Ronny Larsen, Prestisje Bygg 53:45
51. Dan Olav Meling, GTI Stavanger 53:49
52. Harald Lædre, EVK 54:39
53. Geir H. Movold, Sandnes Sykleklubb 54:40
54. Runar Golf, Team Lynrask 54:54
55. Thor Hesselberg, Tempo Triatlon 54:56
56. Oddvar Meisland, Spirit 55:11
57. Vegard Leidland, Bøgh Havsø Bilforr. 56:02
58. Ole Geir Røyseland, Spirit 56:19
59. Jozef G Sandor, Egersund Padleklubb 57:03
60. Jorma Bailey, Stavanger Idrettsklinikk 57:24
61. Oddbjørn Thorsen, GTI friidrett 57:45
62. Mindaugas Lesinkas, SFP klima 57:49
63. Rune Refsland, Dalane SK 57:51
64. Arnt Laupstad, Dalane SK 57:53
64. Nils Inge Eide, 57:53
66. Kjell Enok Grude, Klepp IL 58:58
67. Roger Bratteig Bye, 59:04
68. Jørgen Lindanger, Forus & Gausel IL 59:32
69. Kjetil Simonsen, Bryne triatlon klubb 59:39
70. Asbjørn Fagermo, Puls Egersund 1:00:52
71. David Bø, UIS BIL 1:01:44
72. Helge Bentsen, 1:02:47
73. Terje Vanglo, Viberodden Drilling 1:02:56
74. Jan Gausel, New Chance 1:03:54
75. Einar Søndeland, Spirit 1:04:27
76. Erlend Svela Sandven, Team Lynrask 1:04:42
77. Tommy Figved, SFP klima 1:04:51
78. Tor Jan Rosland, 1:05:50
79. Hans Martin Laupstad, Risa BIL 1:07:00
80. Ruben Kristiansen, ConocoPhillips/SFP 1:07:04
81. Frode Koldal, Titania BIL 1:08:59
82. Svein Egil Laupstad, B & G 1:11:06
83. Kjell M. Egeland, Kverneland BIL 1:11:20
84. Rodney Loftheim, Gjesdal IL 1:13:31
85. Kristian Waalen, 1:14:51
86. Stian Hestnes, Pizzabakeren 1:15:02
Steinar Rødland, Aker Solutions Fullført
Ingebret Pollestad, Kverneland BIL Fullført
Alf Inge Jåtten, Kverneland BIL Fullført
Stein Mossige, Kverneland BIL Fullført
Ivar Bore, Kverneland BIL Fullført
Dagfinn Svihus, Kverneland BIL Fullført
Rolf Kleppe, Kverneland BIL Fullført
Steinar Saurdal, Fullført
Harald Mong, Dalane SK Fullført
Roger Nielsen, Team Nielsen Fullført
Endre Torgersen Stapnes, Fullført
Håvard Hansen, Gnagsårlaget Fullført
Helge Ollestad, Heskestad IL Fullført
Stig Pedersen, EIK friidrett Fullført
Magnus Seglem, Fullført
Thore Thengs, Dalane SK Fullført
Per G. Kraggerud, Kværneland BIL Fullført
Emil Bjørås, Kværneland BIL Fullført
Truls Olve T Hansen, Kværneland BIL Fullført
Askild Hagen, EIK Friidrett Fullført
Jan Hetland, EIK Friidrett Fullført
Thomas Hetland, EIK Friidrett Fullført
Erik Torgersen, Dalane SK Fullført
Kjetil Torgersen, EIK Friidrett Fullført
Kjell Nodland, EIK friidrett Fullført
Olav M. Egebakken, Dalane energi BIL Fullført
Knut Ro Sørensen, EIK friidrett Fullført
Gunnar Petterson, SFP klima Fullført
Egil Mong, Egersund Padleklubb Fullført

Se bildet større

Ørjan Grønnevig (fra høyre), Narve Gilje Norås og Salim Haroun var best av herreløperne. FOTO: Gunnar Kvassheim

Nyheter fra andre aviser

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!